יתרונות השקעה בשוק ההון

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הטבות השקעה בשוק ההון יכולות להוות ברכה לרווחים ולצמיחתה של החברה. להשקעות של חברה בשוק ההון יש כמה יתרונות עבורן.

חלק מהיתרונות הללו כוללים:

-שיפור ברווחים ובסיכויי צמיחה

-גידור מפני מיסים, אינפלציה וירידה כלכלית

להשקעות בשוק ההון יש אינספור יתרונות. הטבות אלו כוללות מתן תשואה יציבה ורווחית על ההשקעה, מתן ביטוח מפני אירועים שליליים ומתן הטבות מס. השקעות בשוק ההון מעניקות תשואה יציבה ורווחית על ההשקעה, מעניקות ביטוח מפני אירועים שליליים כמו אינפלציה, מעניקות הטבות מס כמו הקטנת הכנסה חייבת והפחתת הרווחים החייבים במס.

יתרונות השקעה בשוק ההון:

– נזילות רבה יותר: ככל שיהיו יותר קונים ומוכרים בשוק, כך הנזילות תהיה גדולה יותר. הסיבה לכך היא שפחות זמן יידרש כדי למצוא קונה או מוכר לנכס.

– שקיפות רבה יותר: שוק שמתפקד היטב יספק מידע על קונים ומוכרים לאחרים בשוק, מה שיכול להוביל למחירים טובים יותר.

– חדשנות רבה יותר: שוק הון מתפקד היטב מעודד עסקים להשקיע בטכנולוגיה חדשנית כי יש פוטנציאל לרווח.

ההשקעות הפכו נגישות יותר לקהל הרחב בעקבות הופעת האינטרנט ועליית המדיה החברתית. קרנות נאמנות הן סוג של השקעה שניתן לנהל על ידי יחידים או באמצעות מנהל קרן. קרן נאמנות מחזיקה במניות, אג"ח וסוגים אחרים של השקעות המקובצות יחד כדי לספק גיוון. פרייבט אקוויטי היא השקעה שבה משקיעים בחברה שרוצה לצאת להנפקה אך עדיין לא עשתה זאת. ברגע שהחברה הזו הופכת לציבור, המניות נמכרות בשוק פתוח.

שוקי ההון מספקים מקום בו משקיעים יכולים לסחור בחופשיות במניות, איגרות חוב וניירות ערך אחרים. ההשקעות בשוק ההון הן משני סוגים: הון (מניות): השקעות במניות מגיעות עם יותר סיכון אך גם תשואות גבוהות יותר. הם מאפשרים לך להרוויח כסף מהצמיחה של החברה.

הכנסה קבועה (אג"ח): להשקעות בעלות הכנסה קבועה יש סיכון נמוך יותר ותשואות נמוכות יותר, אך שיעורי התשואה שלהן יציבים יותר מהשקעות במניות. השקעות בהכנסה קבועה מציעות זרם הכנסה קבוע באמצעות תשלומי ריבית קבועים. חשוב להבין את היתרונות של השקעה בשוק ההון. השקעה בשוק ההון היא אפשרות השקעה נטולת סיכון.

היתרונות של השקעה בשוק ההון הם שאינה מצריכה בטחונות כלשהם, אין הגבלות על השקעה ואין לה דמי כניסה או יציאה.

נזילות בשוק ההון

נזילות בשוק ההון היא דרישה חיונית לפיתוח ויציבות הכלכלה הלאומית והיא גם תנאי מוקדם למדיניות מאקרו-כלכלית. הנזילות מתייחסת למידת שניתן לקנות או למכור נכסים בשוק מבלי להשפיע על מחיריהם. נזילות בשווקים פיננסיים מתייחסת לכמה בקלות משקיע יכול לקנות או למכור השקעות מבלי להשפיע על המחירים שלהן, או באיזו קלות חברה יכולה לקבל מזומנים מהשקעותיה מבלי להשפיע על מחיר המניה שלה.

נזילות היא מדד לאיזו קלות ניתן לקנות או למכור נכס או נייר ערך בשוק מבלי להשפיע על מחיר הנכס. בשנת 2015 התעורר משבר נזילות חדש בשוקי ההון. בתחילת 2008, לאחר שהגיש ליהמן ברדרס בקשה לפשיטת רגל, המשקיעים נעשו יותר שונאי סיכון ונסוגו מהשקעה בנכסים מסוכנים. משיכת הכספים הפתאומית משווקי ההון הביאה לירידה בנזילות ולעלייה בתנודתיות. לאחר מכן הגיע משבר פיננסי עולמי שנמשך עד 2009.

הרבה מוסדות פיננסיים נאבקים לשמור על עמדות הנזילות שלהם מאז שהבעיות הללו הופיעו בגלל שינויים רגולטוריים ואי ודאות כלכלית. נזילות היא המידה שבה ניתן לקנות או למכור במהירות נכס או נייר ערך בשוק מבלי להשפיע על מחיר הנכס.

גורמים רבים יכולים להשפיע על הנזילות, כולל גודל השוק, עומק השוק, נפח המסחר ומרווחי הצעות מחיר. נזילות היא המידה שבה ניתן לקנות או למכור במהירות נכס או נייר ערך בשוק מבלי להשפיע על מחיר הנכס. הנזילות יכולה להיות שונה עבור ניירות ערך שונים, ונוטה לרדת כאשר יש יותר ניירות ערך בשוק.

ניתן למדוד את הנזילות של נייר ערך באמצעות מדדים כמו נפח מסחר, יחס מחזור, מרווח הצעות מחיר והשפעת מחיר. המדד הנפוץ ביותר הוא נפח המסחר שאומר לנו כמה גדול הוא מספר המניות הנסחרות ביום בממוצע. כאשר הנזילות יורדת מתחת למה שנחשב נורמלי זה עלול להוביל לבעיות כמו סיכון ביצוע וירידה ביעילות המידע.

המשקיעים צריכים להיות מודעים לנכסים השונים שבהם הם משקיעים ולנזילות שיש לנכסים אלה. נזילות מוגדרת כמה קל לקנות או למכור השקעה מבלי להשפיע על המחיר שלה. אם השקעה מסוימת אינה נזילה, פירוש הדבר יכול להיות שקונה לא יכול להשיג את המחיר הרצוי ומוכר לא יכול להשיג את הכמות הרצויה עבור הנכס. דוגמה לנכס פחות נזיל תהיה מטבע דיגיטלי מכיוון שאינך יכול לרכוש או למכור אותם ישירות ממטבע פיאט. עוד נכס פחות נזיל יהיה זהב מכיוון שישנם גורמים רבים אחרים שבאים לידי ביטוי כאשר מחליטים על כמה זהב לקנות או למכור בכל זמן נתון, כמו מה משקיעים אחרים עושים עם ההשקעות שלהם.

לנזילות יש תפקיד חיוני מאוד בקביעת מידת העבודה של השווקים. אומרים שהשווקים נזילים כאשר ישנם קונים ומוכרים רבים הסוחרים זה עם זה, מה שגורם לעלויות עסקה נמוכות יותר, גילוי מחירים טוב יותר ופחות תנודתיות.

 

אורנית כהן

אורנית כהן

הון ופיננסית (כלומר רכוש וכסף) יכולים ללכת לאיבוד מאוד בקלות. מספיקה טעות קטנה בניהול, ואחר כך קשה לאתר את ההון האבוד.

ולכן אני כאן, כאישה עם נסיון רחב בניהול הון, שרוצה לעזור לכם לקבל החלטות טובות יותר ולהבין מול מה אתם עומדים,

אני אביא לכם את המידע החשוב באמת כדי להבין טוב יותר את העולם הזה.

איתור הון ופיננסים

הון ופיננסית (כלומר רכוש וכסף) יכולים ללכת לאיבוד מאוד בקלות. מספיקה טעות קטנה בניהול, ואחר כך קשה לאתר את ההון האבוד.

ולכן אני כאן, כאישה עם נסיון רחב בניהול הון, שרוצה לעזור לכם לקבל החלטות טובות יותר ולהבין מול מה אתם עומדים,

אני אביא לכם את המידע החשוב באמת כדי להבין טוב יותר את העולם הזה.

כתבות אחרונות